Plakat czarno biały w aranżacji wnętrz

Plakat czarno biały w aranżacji wnętrz

Połączenie dwóch przeciwieństw nigdy nie wyjdzie z mody. Czarno białe plakaty do wnętrz to klasyczna opcja wystroju, idealna do nowoczesnego domu, kawiarni czy biura. Jest coś hipnotyzującego i kuszącego w braku koloru, zgadzasz się?

Odpowiednie otoczenie

Czarno białe grafiki na ścianę są dobre ze względu na swoją uniwersalność. Za ich pomocą można stworzyć wnętrza kreatywne lub surowe, o wystroju retro lub klasycznym. Takie obrazy fotograficzne doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz — loftowych, minimalistycznych, awangardowych, współczesnych itp. Miły akcent — nie trzeba się martwić o udane połączenie odcieni. Jeśli w pomieszczeniu jest obecna czerń lub biel, obraz będzie wyglądał świetnie.

Opcje projektowania i umieszczania plakatu czarno białego

Plakat czarno biały z GaleriaPlakatu jest często drukowany z białym obramowaniem, aby wzmocnić efekt. W takim przypadku wybiera się ramkę, najlepiej czarną. Kolor plakatu może współgrać z meblami lub przedmiotami dekoracyjnymi, tworząc harmonijną kompozycję. Jednak kadrowanie nie jest tak naprawdę konieczne. Na przykład w projektach loftowych lub minimalistycznych bagietka nie jest w ogóle potrzebna.

Plakat czarno biały w aranżacji wnętrz

Jeśli masz jeden duży obraz, może on ozdobić ścianę w samotności. Natomiast jeśli jest to kilka małych plakatów, lepiej jest wybrać ich towarzyszy. Można je ułożyć na kilka sposobów:

  • W linii plakatów o tej samej wielkości;
  • Kilka obrazów razem tworzących sztywną figurę;
  • Zbiór obrazków w różnych rozmiarach i na różnych poziomach.

Istnieją również obrazy modułowe — obrazy podzielone na kilka części. Pojedyncze zdjęcie staje się grupą płócien, które można zawiesić np. nad kanapą lub łóżkiem.